eODDLUŽENÍ.cz

Chcete se zbavit až 70% dluhů?
Chcete konzultaci zdarma?
Máte jen dvě minuty?
Spočítejte si to

Exekuce majetku a nemovitosti

Když přijde na řadu exekuce, každý z nás si jistě představí zabavení majetku či srážky z platu, kterými je posléze placen dluh. Těmito způsoby je exekuce prováděna nejčastěji, avšak může mít také nefinanční charakter. V tomto případě se subjekty mohou domáhat i zcela jiných věcí. Pokud dlužíme peníze a nesplácíme je, dostáváme se do velkého rizika, že soudní exekutor podá žádost, aby soud vydal exekuční titul.


Jak bude exekuce provedena už není na nás, ale na již zmiňovaném soudním exekutorovi. Ten i když má v názvu slovo "soudní", nemá se soudy nic společného. Dejte si tedy pozor, protože cílem těchto osob většinou není splacení dluhu, ale spíše postupné vysávání peněz za poplatky, náklady a úroky. Bohužel není jednoduché dostat se z exekuce vlastními silami a proto hodně lidí dále žije v chudobě. Základem je exekuci předejít a využít všechny možnosti, jak se jí ubránit.

Konsolidace a oddlužení fyzické osoby

Jednou z těchto možností je oddlužení fyzické osoby a jeho výhoda spočívá v tom, že budete mít splátkový kalendář na pět let a pokud do těchto pěti let uhradíte alespoň 30% dluhu, soud Vám zbylý dluh odpustí. Sice po tuto dobu budete muset vyjít s životním minimem, ale rozhodně to je lepší než přijít o střechu nad hlavou. Každým rokem přibývá více občanů, kteří využívají oddlužení. V roce 2014 to bylo více než 21 000 lidí.


Oddlužení už je větším zásahem, proto není od věci zvážit také konsolidaci jištěnou Vaší nemovitostí. Dlužníkovi je poskytnuta půjčka, kterou se "zamáznou" ostatní dluhy a splátky jsou nastaveny tak, aby je dlužník zvládal splácet.